Ümit Özdağ ve CHP arasında polemik

12 Temmuz Salı 2022 19:36 - Son Güncelleme:12.07.2022 19:47

Sosyal medyadan yayınlanan bir seçim anketi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı kızdırdı, "CHP'nin 5. katında bile DEVA'dan faha fazla oy alırız" dedi. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, "Binanın 5. katında havalandırma var" dedi...

Önümüzdeki yılın seçimlerine bir yıl kala birçok araştırma ve anket şirketleri düzenlediği seçim anketlerini sosyal medyada paylaşıyor. “BPT Araştırma” isimli hesap, Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi’nin geçtiğimiz ay yaptığı bir seçim anketini Twitter üzerinden paylaştı. 

Avrasya Araştırma’nın anketine göre Erken seçim durumunda seçmenlerin oy vereceği partiler orana göre şöyle sıralandı:

%29.9 – CHP

%28.4 – AKP

%13.4 – İYİ Parti

%10.7 – HDP

%6.1 – MHP

%5.3 – Deva Partisi

%1.5 – Saadet Partisi

%1.3 – Zafer Partisi

%1.2 – Gelecek Partisi

%2.2 – Diğer

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise, sosyal medyada yayınlanan anket sonuçlarına sert çıktı. Özdağ, anketlerin sonucuna yönelik şu açıklamayı yaptı:

“CHP Genel Merkezi’nin 5. Katında araştırma yapınca sonucun böyle çıkması normal. Ancak Zafer Partisi CHP’nin 5. Katında bile DEVA’ dan fazla oy alır. Bunları sizin araştırmacı değil, manipülatör olduğunuzu kayıt altına almak için buraya koyalım.”

Özdağ’ın bu açıklamasına CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’tan esprili bir yanıt geldi. Özkoç, Özdağ’ın ifadelerine yanıt olarak “Hocam, yalnız CHP Genel Merkez 5. Katta sadece havalandırma ve atık su değerlendirme sistemleri var” diye konuştu.

Ümit Özdağ ise Özkoç’un bu esprili yanıtına aynı şekilde yanıt vererek şu ifadeleri kullandı:

“Alt zeminde olması gereken havalandırma ve atık su sistemlerini 5. Kata koyan bir mimar ile çalışan bir parti Türkiye’yi yönetmez Engin bey. Bizim için sıkıntı değil, 6. Kattan alırız oyları. Orası da kedi yuvası demeyin sakın.”

CHP Gruş Başkanvekili Özkoç ise bu sözlere karşı şöyle konuştu:

“Bina akıllı bina olduğu için enerji tasarrufu sağlanması açısından alt ve üste eşit mesafedeki 5. Kata yapıldı bu sistemler. 2004’te ekolojik bina yapmak vizyon ister hocam. Teknolojiden ve yeniliklerden uzak kalmayın…”

İkili arasındaki diyalog Ümit Özdağ’ın “Engin Bey, CHP’de en azından binanın akıllı olduğunu duymak beni sevindirdi. Pardon, kim genel başkandı 2004’de? İyi bayramlar dilerim” demesiyle sonlandı.

2004’DE KİM GENEL BAŞKANDI?

Ümit Özdağ’ın 2004’de kim genel başkandı? demesi insanlarda da merak uyandırdı. 2004 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, 2000 yılında göreve başlayan Deniz Baykaldı. 30 Eylül 2000 tarihinde CHP Genel Başkanı olan Baykal’ın 10 Mayıs 2010 tarihinde Genel Başkanlık görevi sona ermişti.

İşte o tweetler:

 

 

Odatv.com

 

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck