Mansimov'dan Sedat Peker itirafı: Her şey doğru

09 Mayıs Pazartesi 2022 20:22 - Son Güncelleme:09.05.2022 20:27

Peker’in Bodrum, Yalıkavak Marina’ya ilişkin yaptığı açıklamalarda adı Mehmet Ağar’la birlikte geçen Mansimov, “Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur” dedi...

Palmali Grubu’nun kurucusu Azeri iş insanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, organize suç lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarla devlet-mafya-siyaset üçgenine ilişkin yaptığı ifşalar hakkında konuştu. 

Peker’in Bodrum, Yalıkavak Marina’ya ilişkin yaptığı açıklamalarda adı Mehmet Ağar’la birlikte geçen Mansimov, “Sedat Peker’in söylediği her şey doğrudur” dedi.

Mansimov, “Dikkat ederseniz söylediklerinin hepsi doğru çıktı. Hiçbir sözü yalan değildi. Sedat Peker son zamanlarda çıkıp bir şeyler iddia ediyor. Bu iddiaların doğru olduğunu biz biliyoruz” diye konuştu.

“PEKER’LE HİÇ YÜZ YÜZE GELMEDİM”

Sedat Peker için “milliyetçidir” ifadelerini kullanan Mansimov, “Peker ile hiç görüştünüz mü?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de milliyetçidir. Peker’i herkes istediği gibi görebilir. Biri mafya görebilir, diğeri başka türlü görebilir.”

Kumpasla cezaevine atıldığını iddia eden Mansimov, o dönemde Sedat Peker’in kendisine yardım eli uzattığını şu şekilde anlattı:

“Hapisteyken bana avukat gönderdi. Daha tutukluluğumun 15. günü filandı. Avukatı bana, ‘Reis yapabileceğimiz bir şey var mı?’ diye soruyor. Yapabileceğimiz bir şey varsa yanındayız, onu seviyoruz’ dedi. Allah razı olsun hiçbir şeye ihtiyacım yoktu.”

“GÜLEN’E MEHMET AĞAR İLE ONUN İSTEĞİ ÜZERİNE GİTTİM”

Peker’in kendisine haber göndererek, “Seni öldürmek istiyorlar” mesajını ilettiğini söyleyen Mansimov, cezaevinden çıktıktan sonra da Peker ile bir kere telefonda görüştüğünü belirtti, “geçmiş olsun” diye aradığını aktardı.

Mübariz Mansimov, “Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile beraber ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen’e hiçbir zaman sempatim olmadı” dedi.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck