İsrail'i öfkelendiren saldırı

02 Ekim Cuma 2015 20:22

Rafael Sadi yazdı...

İsrail'de teröristler  içinde 4 çocuğunda bulunduğu aracı taradı, anne ve baba olay yerinde hayatını kaybetti.

(EYTAM VE NEAMA HANKIN çifti Eytam 30 Neama ise sadece 28  yaşlarındaydı...)

 

Olay Yeri İsrail’in  Şomron bölgesideki İTAMAR ile ALON MORE yerleşim birimleri arasındaki 60 numaralı karayolunda BEYT PORIK’e yakın nokta.

 

Kırmızı noktalı yer İTAMAR kuzeyindeki şehir  Şhem (Nablus)

 

 

Araçtaki  4 çocuk mucize eseri sağ kurtuldu.

Çocuklar, biri 4 aylık olmak üzere, 4, 7 ve 9 yaşlarında. Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri anne ve babanın öldüğünü belirlerken çocukların yaralı bile olmadıklarını ve hastaneye götürülmelerine gerek olmadığını değerlendi.

Olay yerine gelmiş olan sağlık ekibinden Boaz Malha, "Geldiğimizde yolun ortasında bir araç ve yerde yatan bir erkek bulduk. Erkek 30 yaşlarında ve vücudunun üst kısmından defalarca yara almış durumdaydı. Arabanın da içinde benzer durumda bir kadın aynı yaşlarda ve cansız duruyordu. Maalesef kötü bir durumdu ve ikisinin de  ölüm tespiti yapıldı. Arabadaki 4 çocuğu da  muayene ettik hastanelik bir durum olmadığına karar verdik" ifadeleriyle olayı anlattı.

HAMAS'TAN AÇIKLAMA

Hamas olayı sevinçle karşıladıklarını ve gerçekleştirenleri tebrik ettiklerini açıkladı. Yurtdışı Hamas sözcüsü Hüsam Badran şunları söyledi:

"Bu Batı Şeria’daki Direniş hareketinin gerçekleştirdiği bir eylemdir. Bu işgalcinin suçlarına verilmiş gerçek bir tepkidir. İsrail bizim insanlarımızın bütün imkanlarını kullanıp kullanmayacaklarını  kendilerine sormalıdırlar. Batı Şeria'daki eylemcilerimize daha kaliteli saldırılar düzenlemelerini tavsiye ediyor ve bu konuda emirler veriyoruz. Siyonistler Natanyahu’nun suç siyasetinin bedelini ödeyeceklerdir."

Halk Cephesi de olayı ve eylemcilerini kutlayarak bu saldırının İsrail’in suçlarına verilmiş bir cevap olduğunu söyledi. Gerek Gazze'de gerekse Doğu Kudüs'te şenliklerin ve kutlamaların yapıldığı insanların birbirlerine şeker ve baklava dağıttıkları ve kutlamalara camilerden yapılan anonslar ile katılımın arttırılmakta olduğu belirtildi.

 

Rafael Sadi

Odatv.com

 

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck