Emekli vatandaşın sözleri Erdoğan'ı yalanladı

17 Ağustos Çarşamba 2022 20:57 - Son Güncelleme:19.08.2022 01:41

Emekli vatandaşın 1996 yılını örnek göstererek hayat pahalılığını anlatması ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, iktidara geldiği 2002'den önce Türkiye'nin zor durumda olduğu açıklamalarını ise yalanladı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Çardak ilçesi Geniş mahallesinde yurttaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Biçer Karaca’ya geçim sıkıntısından ve hayat pahalılığından dert yanan 69 yaşındaki İsmail Soydan isimli vatandaşın sözleri son dönemde yaşananların özeti olarak görüldü. 

Emekli Soydan'ın 1996 yılını örnek göstererek hayat pahalılığını anlatması ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, iktidara geldiği 2002'den önce Türkiye'nin zor durumda olduğu açıklamalarını ise yalanladı. 

İsmail Soydan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1996’da emekli oldum. 30 küsur bin lira maaş alıyordum. Etimi, sütümü alıyordum. Sarrafa gidiyordum köyüme geliyordum. 3 ay da yetiyordu maaş. Şimdi alıyorum maaşı daha torunlarıma veremiyorum, eskiden hepsine dağıtıyordum şimdi veremiyorum. Bu kadar acı geliyor, cebimde 5 kuruş kalmıyor. Bu kahveye geliyoruz yok para yok. Bir de köyde yaşıyoruz. Emeklinin durumu bu. Bana para veriyor üstüne zam koyuyor, böyle olmaz ki. 1996’da emekli olduğumda tam yaşardım. Elin Almanyalısı gezip gidiyor biz Pamukkale’ye gidemiyoruz, Pamukkale’yi bilen yok burada. Eskiden az verdikleri halde köşeme bin lira atıyordum o da yetiyordu. Ertesi ay da çoluğuma çocuğuma lazım olursa veriyordum. Ama şimdi hiçbiri yetmiyor. Ne hallere düşürdüler bizi.”

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck