Sevilay Yılman 5 ay sonra ortaya çıktı

15 Mayıs Pazar 2022 21:27

Sevilay Yılman, HaberTürk TV’de Oylum Talu’nun sunduğu “Burası Haftasonu” programında ekranların karşısına çıkarak 16 Mayıs itibarıyla da köşesinde yazmaya devam edeceğini söyledi...

13 Aralık tarihinde Hazine ve Maliye bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı röportajdan sonra yazılarına ara veren HaberTürk yazarı Sevilay Yılman 5 ay sonra yeniden HaberTürk’e döndü. 

Sevilay Yılman, HaberTürk TV’de Oylum Talu’nun sunduğu “Burası Haftasonu” programında ekranların karşısına çıkarak 16 Mayıs itibarıyla da köşesinde yazmaya devam edeceğini söyledi.

NE OLMUŞTU

Bakan Nebati’nin Sevilay Yılman ile röportaj sırasındaki söylediği "Karamsar tablo çizenler var. Hiçbir şekilde bize inanmayanlar. Onlara diyorum ki; Sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim bu iş düzelmezse eğer..." ifadeleri gündeme oturmuş, yoğun tepki toplamıştı.

Fatih Altaylı da söz konusu söyleşinin bir röportaj olmadığını, Yılman ile Nebati arasında geçen bir konuşma olduğunu iddia ederek, Bakan’ın izninin alınmadan yayımlandığını öne sürmüştü.

Olayın üzerinden 5 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen Sevilay Yılman’ın 13 Aralık’tan sonra hiçbir yazısı yayımlanmadı. Bununla birlikte Yılman, HaberTürk’te de ekran karşısına hiç çıkmadı.

Odatv.com

0
Facebook Twitter Youtube Instagram