Kılıçdaroğlu'nun sözlerini yayınlamak suç sayıldı

27 Mayıs Cuma 2022 14:31

RTÜK Üst Kurul Üyesi İlhan Taşcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı konuşma videosunu yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV'ye RTÜK'ün ceza vermek için harekete geçtiğini yazdı.

İlhan Taşcı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta başında evinden yaptığı açıklamaları yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) ceza soruşturması başlattığını duyurdu.

Ensar ve TÜRGEV’in şikayetçi olduğunu belirten İlhan Taşcı, “RTÜK, Ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı suç saydı!” ifadelerini kullandı ve kararın Pazartesi günü verileceğini ifade etti.

“CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’ye  para aktarılmasıyla ilgili videoyu eşzamanlı yayınlayan KRT TV, Tele 1 ve Halk TV hakkında RTÜK ceza raporu hazırlattı. Dosyalar Pazartesi günü Üst Kurulda görüşülecek! Şikayetçi TÜRGEV ve ENSAR!” diye yazan İlhan Taşcı, “RTÜK, Ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlamayı suç saydı!  Gerekçe ‘doğruluğu kesinleşmemiş’! Dünyanın her yerinde haber değeri taşıyan ve “yorumsuz” bu yayın nedeniyle TV’lere para cezası verilmesi isteniyor. Karar Pazartesi günü…” dedi.

NE OLMUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen Salı günü evinde çektiği konuşmasını sosyal medya hesabından paylaştı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim, milletimi de bekliyorum. Erdoğan sakın reddetmeye kalkma, bütün belgeler elimizde" ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu videosunda, Türkiye’deki TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden ABD’de kurdukları TÜRKEN vakfına 1 milyar TL aktarıldığını ve bu vakfında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aile ile bağlantılı olduğunu söyledi.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck