“Sesimizi kesemezsiniz” tartışması

11 Haziran Salı 2019 02:17

Gaziantep Şahinbey Belediyesi CHP’li üyelerin konuşmasına izin vermedi. CHP'li üyeler ise, “Sesimizi kesemezsiniz” diye tepki gösterdi.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi CHP’li üyelerin konuşmasına izin vermedi. CHP'li üyeler ise, “Sesimizi kesemezsiniz” diye tepki gösterdi.

Gaziantep Şahinbey Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısının 1’inci oturumu, Şahinbey Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cuma Güzel başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı ilk oturumu yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 8 maddenin üçü Plan Bütçe Komisyonuna, biri İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, biri Plan Bütçe Komisyonu ve Eğitim Gençlik Spor Komisyonuna, ikisi ise Tarife Komisyonuna sevk edilirken, iki madde ise yapılan oylama sonrasında gündeme alındı. Gündeme alınan 2 madde de İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin sonunda gündem dışı söz almak isteyen belediye meclis üyelerinin yazılı dilekçelerini inceleyen Başkan Vekili Güzel, dilekçeleri değerlendirip bir sonraki mecliste kararlarını açıklayacaklarını söylemesi üzerine ortam gerildi.

“SINIRI AŞMAYALIM!”

Şahinbey Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan’ın verilen yazılı dilekçeler ile ilgili gündem dışı söz verilmemesi ve meclisin başlangıcında Şahinbey Belediyesi’nin aylık icraatlarını anlatan slayt gösterisi için "meclis sonunda izlemek isteyenler izlesin" diyen Kalkan'a, Başkan Vekili Güzel, “Sınırı aşmayalım. Ben size saygı gösteriyorum. Şu anda ilgili arkadaşlar ne söylemek istediğini hem basın yoluyla hem de sosyal medyadan çok güzel anlatıyor” dedi.

SESİMİZİ KESEMEZLER

GaziantepGüneş gazetesine bir açıklama yapan CHP’li Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, “Şahinbey Belediyesi gerek yerel, gerek ise ulusal basında olumsuz haberler ile yer buldu. Bizlerde meclis üyesi olarak belediyenin önünde kendini yakan vatandaşımızı, eğitim sırasında çocukları okuldan çıkarıp okulun mühürlenmesi yine belediyenin yapmış olduğu birkaç ihale ile ilgili söz alıp konuşacaktık. Kendileri bunları tahmin ettikleri için söz hakkını vermediler. AKP’li meclis üyeleri bizim gündem dışı konularımızdan etkilenmiş olacaklar ki artık kendileri de söz alıyor. Bu da güzel bir davranış. Söz vermemek ile sesimizi kesemezler” şeklinde konuştu.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck