O cami neden yıkıldı

04 Mayıs Cumartesi 2019 18:33

Şahinbey’de bulunan Akyol Cami’nin yıkılıp yeniden yapılması gündemde...

Gaziantep’in Şahinbey ilçe Belediye Meclis toplantısına yıkılacak olan Akyol Cami tartışması damgasını vurdu.

Şahinbey’de bulunan Akyol Cami’nin yıkılıp yeniden yapılması gündemde.

Belediye Meclisi’nde konuyla ilgili söz alan CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Belediye Başkanvekili Cuma Güzel’e camiyle ilgili deprem dayanıklılık testi olup olmadığını varsa bir sonraki meclis toplantısına sunulmasını istedi.

Kalkan, Akyol mahallesinde yıllardır hizmet veren Akyol camiinin geçtiğimiz aylarda yıkıldığını belirterek, “Bu yıkılan caminin depreme dayanıklı olup olmadığı yönünde bir çalışma yapılmadığına dair söylentiler var. Bununla ilgili deprem dayanıklılık testi yapıldığıyla ilgili bir sonraki mecliste tarafımıza bilgi verilmesini istiyorum. Başka bir talebimiz ise burası 2018/677248 ihale numarasıyla 1 Ocak 2019’da ihale edildi. 08.02. 2019’da 1 Trilyon 400 bin liraya buranın sözleşmesi imzalandı inşaata başlandı. Yüklenici firmanın ismi levha da siyah bir bantla kapatılmış, bununla ilgili herhangi bir sıkıntı mı var, bir sorun mu var? Bu konuda da tarafıma bilgi verilmesini istiyorum” dedi.

GÜZEL: BİZ CAMİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cuma Güzel ise caminin yıkılmasını mahalledeki vatandaşların talep ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Buna istinaden bu cami yapılmıştır. Gerekli testleri raporları çıkarılmıştır. Siz ihale detaylarını, ihale bilgilerini çok başarılı şekilde takip ediyorsunuz araştırıyorsunuz. Ama burada konuşurken bile farklı bir imada bulunuyorsunuz. Biz cami yapacağız, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

KALKAN: ODA BAŞKANI DA İSTEMİŞ

Güzel’in bu sözleri üzerine Kalkan, “Tabi ki camiler yapılmalı, kimse bunun yapılmasına karşı değil ama herhangi bir test yapmadan buranın yıkılmasına karşıyız. Söylediklerimi farklı yerlere çekmeyin. Bu şehirde görev yapan bir oda başkanın buranın deprem dayanıklılık testiyle ilgili başvurusuna cevap veremiyorsunuz, burada benim konuşmalarımı farklı taraflara çekiyorsunuz” dedi.

Karşılıklı atışmaların sürmesi üzerine Cuma Güzel, meclis toplantısını bitirdiğini söyledi.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck