Metro'da ayağa basma tartışması

24 Eylül Cumartesi 2022 18:51

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntü gündem oldu. Ayağına basan Libyalı'nın üzerine yürüdüğünü iddia eden Türk vatandaşı "Benim büyüdüğüm yerde, benim mahallemde bir Libyalı üzerime yürüyor. Yazıklar olsun" dedi.

Bir metroda bir Türk vatandaşı ile Libyalı bir kişi arasında gerginlik yaşandı. Libyalı kişinin, ayağına bastığını iddia eden Türk vatandaşı, “Ayağıma basıyor. Neredensin diyorum üzerime yürüyor. Benim ülkemde benim büyüdüğüm yerde, benim mahallemde gelip bir Libyalı benim üzerime yürüyecekse bize yazıklar olsun” diye konuştu.

Libyalı kişiye, ”Sizi bir yıl içinde gönderiyoruz. Biz sizi göndereceğiz. Siz gideceksiniz buradan” diyen Türk vatandaşı daha sonra şunları söyledi:

“Hangi akılla hangi hakla benim üzerime yürüyebiliyor. Biz bunlara evimizi açmışız kapımızı açmışız, iş vermişiz. O benim üzerime yürüyor. Biz aptallık yapmışız bunları ülkeye alarak”

Türk vatandaşının bu sözlerine metro içerisindeki bir başka vatandaş tepki gösterdi. 

Ayağına basıldığını iddia eden kişiye “Ayağına bastı diye konuyu siyasete çevirme. Ayağına ben basmış olsaydım nerelisin diye mi soracaktın. İnsanlık hali” sözleriyle tepki gösteren vatandaş, şu cevapla karşılaştı:

“Sen benim ayağıma bassan üzerime yürür müydün yürümez miydin? Yanlış yapıyorsunuz. Ben başka ülkede birisinin ayağına bastığımda onun üzerine yürümüyorum. Ve sen bana bu kişiyi savunuyorsun. Beş sene, on sene sonra senin başına çok daha kötü şeyler gelecek. Sen bunu hak ediyorsun. Ama ben bunu hak etmiyorum.”

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck