Konu Aleyna Tilki - Orhan Gencebay fotoğrafı mı Demirören’in mi küslüğü

29 Eylül Perşembe 2022 13:58 - Son Güncelleme:01.10.2022 00:18

Hürriyet Gazetesi'nin Kelebek ekinde manşette yer alan Numberone TV ödül töreninde Orhan Gencebay'ın Aleyna Tilki'ye verdiği destekle ilgili haber apar topar kaldırıldı. Numberone TV'nin sahibi Karacan ailesi ile Demirören grubu 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini satın almış ve ardından davalık olmuşlardı.

Hürriyet Gazetesi'nin eki Kelebek'in 28 Eylül tarihli nüshasında manşete taşınan "Aleyna Tilki - Orhan Gencebay" haberi şehir baskısından çıkarıldı. Manşetin yerini Selçuk Yöntem haberi alırken Numberone TV tarafından düzenlenen "2022 NR1 Video Müzik Ödülleri" töreninde Aleyna Tilki'ye Orhan Gencebay'ın verdiği ödül, internet sitesinde de yer almadı. 

Haberin manşetten düşürülmesi aslında çok eski bir küslüğe dayanıyor. Number1 Medya Grubu'nun sahibi Ali ve Ömer Karacanlar ile Hürriyet, Milliyet, Vatan ve Posta gazeteleri bünyesinde bulunduran Demirören Holding 2011 yılında davalık oldu. 

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Holding bünyesindeki Milliyet ve Vatan'ı 2011 yılında Demirören-Karacan ortaklığına sattı. Kısa süren ortaklık mahkemeye taşındı. 

Milliyet Gazetesi kurucusu Ali Naci Karacan'ın torunu Ali Karacan kayyum talebinde bulunurken gazeteler Demirören grubunda kaldı. 

İki ailenin arasını açan kavganın Karacan ailesinin kendi adına düzenlemek istediği ödül töreni projesinden çıktığı iddiaları da o tarihlerde haberlere konu olmuştu. 

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck