Kırmızı kategorideki terörist etkisiz hale getirildi

28 Eylül Çarşamba 2022 09:49 - Son Güncelleme:28.09.2022 10:24

Terör örgütü PKK/KCK Başkanlık Konseyi’ne bağlı sözde Komalen Ciwan Koordinasyonu (Gençlik Topluluğu)’nun yönetiminde yer alan ve aynı zamanda Ateşin Çocukları İnsiyatifi sorumlularından olan kırmızı listedeki Şilan Emgihan kod adlı Sabah Oğur, Suriye’nin Halep ilinde düzenlenen MİT operasyonu ile etkisiz hale getirildi.

MİT’in sınır ötesindeki nokta atışı operasyonları devam ediyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı, Türkiye’deki orman yangınlarının faili Ateşin Çocukları İnsiyatifi’nin sorumlusu ve terör örgütü PKK/KCK’nın Başkanlık Konseyi’ne bağlı sözde Komalen Ciwan Koordinasyonu (Gençlik Topluluğu)’nun yönetiminde yer alan ve İçişleri Bakanlığı tarafından kırmızı kategoride aranan Şilan Emgihan kod adlı Sabah Oğur, Suriye’de etkisiz hale getirildi.

MİT’in Halep’te düzenlediği operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen Sabah Oğur’un, örgüte yeni kadrolar kazandırdığı, Türkiye’deki şehir yapılanlamalarına orman yakma dahil eylem talimatları verdiği ve Irak’tan Suriye’ye geçiş yaptığı tespit edildi.

MİT’in saha ajanları, terörist Şilan Emgihan kod adlı Sabah Oğur’un Suriye’nin Halep iline bağlı Şeyh Maksut’ta bulunduğunu tespit etti ve bir operasyon düzenledi.

Suriye’deki terör örgütü PKK’nın sözde Rojova yapılanmasının 3’lü koordinasyon üyeliği de bulunan Sabah Oğur’un kadeşi Zahra Oğur, 2010’da etkisiz hale getirilmişti. 2010'da etkisiz hale getirilen kardeşinin de PKK/KCK terör örgütü üyesi olduğu ifade edildi.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck