Hürriyet yazarının aklı yeni başına geldi: Türkiye ve ABD çatışıyor... Soner Yalçın yıllar önce adını koydu

30 Eylül Cuma 2022 10:52 - Son Güncelleme:30.09.2022 18:16

Hürriyet yazarı Sedat Ergin bugünkü köşe yazısında, Türkiye ve ABD’nin Suriye’de dolaylı olarak çatışan iki ülke olduğunu yazdı.

Hürriyet yazarı Sedat Ergin, Türkiye-ABD arasında Suriye hattı üzerinde yaşanan gerilime ilişkin olarak, "Artık adını koyalım: Türkiye ile ABD, Suriye’de (dolaylı) çatışan iki ülkedir..." yorumunu yaptı. 

Ergin, "Her ikisi de NATO üyesi olan Türkiye ile ABD, son dönemde Yunanistan üzerinden ciddi bir gerilim yaşarlarken, diğer taraftan Suriye’nin kuzeyinde de bir çatışma hattında karşı karşıya gelmektedirler" dedi.

Ergin, "Suriye’de ABD’nin silahlandırdığı, dolayısıyla ABD’li vergi mükelleflerinin finanse ettiği, PKK soyağacından çıkan bir askeri örgüt, Türkiye’nin sınırlarının içine saldırabilmektedir. Türkiye de hem Suriye hem de Irak’ta düzenlediği nokta operasyonları ile bu örgüte sert bir karşılık vermektedir" ifadesini kullandı.

SONER YALÇIN YILLAR ÖNCE SÖYLEMİŞTİ

Gazeteci-Yazar Soner Yalçın 2 Şubat 2018'de Cem TV'de yayınlanan Mustafa Mutlu ile Kral Çıplak programına konuk olmuştu. 

Soner Yalçın bu programda, Türkiye’nin Suriye’de aslında ABD ile savaştığını belirtmişti.

Yalçın, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu bir savaştır. Bunu görmek istemiyor iktidar. Hala YPG diyorlar, hala başka bir şey diyorlar. Biz Amerika’yla savaşıyoruz.”

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck