Gaziantep'teki heykellere ne oldu

02 Aralık Pazartesi 2019 17:13

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Taşkent Meydanı'nda bulunan dans figürü içeren heykellerin kaldırılması tartışmaları sürüyor.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Taşkent Meydanı'nda bulunan dans figürü içeren heykellerin kaldırılması tartışmaları sürüyor.

Önceki yıllarda başta Hizbullah’ın siyasi kanadı HÜDAPAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat olmak üzere bazı kişiler bu heykellerin kaldırılmasını talep etmişti ama heykeller kaldırılmamıştı.

Dans figürü içeren heykelin geçen günlerde kaldırılması kentte tepkiyle karşılanırken, CHP Şahinbey Belediye meclis üyesi Uğur Kalkan da dikkat çeken bir adımda bulunmuştu. Uğur Kalkan, konuyu CİMER'e taşımıştı.

"BAKIM ONARIM YAPILMIŞ OLUP..."

Kalkan'ın CİMER'e yaptığı başvuruya bir yanıt geldi. Söz konusu başvuruya Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gelen yanıtta, şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Uğur Kalkan; söz konusu heykeller, kurumumuzca bakım ve onarım kapsamında yerlerinden alınarak, bakım onarımları yapılmış olup, daha uygun olacağı düşünülerek, şehrimizin en güzide parklarından olan Botanik Parkı içerisindeki piyano çevresine yerleştirilmiştir. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz”

"ÜZÜNTÜ VERİCİ BİR DURUM"

CHP'li Uğur Kalkan, konuyla ilgili olarak Odatv'ye bir açıklama yaptı.

Kalkan, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde şehrimizdeki heykellerin kaldırılmasını kamuoyu ile paylaşmıştım. Konuyla ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tarafima cevap gönderildi. Heykeller bakım onarım kapsamında yerinden alınmış ve benim başvurumdan önce mi sonra mı bilmiyoruz ama başka bir yere monte edilmiş. Bu heykellerin yerinden kaldırılması üzüntü verici bir durum. Ama en azından çöpe atılmamış ve başka bir yere taşınmış. Bu şehrin çok daha önemli sorunları varken, yöneticilerin bu tarz işleri bırakması gerekiyor."

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck