Dev şirketten şaşırtan karar... Kapatıyor

03 Mart Perşembe 2022 23:36

Tüm fiziksel mağazaları kapatacak olan Amazon'un neden böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor...

E-ticaret devi Amazon, ABD ve Birleşik Krallık'ta yer alan tüm fiziksel mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu. Kararın sebebi henüz açıklanmadı.

ABD'li E-Ticaret devi Amazon yeni aldığı kararı duyurdu. Amazon'un aldığı karar ABD ve Birleşik Krallık'ta bulunan tüm fiziksel mağazalarını kapsıyor.

Tüm fiziksel mağazaları kapatacak olan Amazon'un neden böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor. Toplam 68 mağazayı kapsayan karar belli bir takvime göre ilerleyecek.

KAÇ ÇALIŞANIN ETKİLENECEĞİ BİLİNMİYOR

CNBC'nin haberine göre Amazon, fiziki mağazaları kapatmayı uzun zamandır düşünüyordu. Çalışanların haklarının korunacağı ifade edilse de kaç çalışanının bu durumdan etkileneceği bilinmiyor. 

Açıklamaya göre dileyen işçiler farklı birimlere yönlendirecek ve çalışmaya devam edecekler. Dileyenlerse kıdem tazminatlarını alıp, Amazon'dan tamamen ayrılabilecekler. Şirket, bu konudaki tercihi tamamen çalışanlara bırakmış durumda.

Amazon, ilk fiziksel mağazasını 2015 yılında açmıştı. Dev şirket önceleri mağazalarında yalnızca kitap satışı yapıyordu. Daha sonra bazı şubeler, Amazon'un e-ticaret platformunda yer alan yüksek puanlı ürünleri de satmaya başlamıştı. 

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck