Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in oyun ve film hakları 2 Milyar dolara satışa çıkartılıyor

10 Şubat Perşembe 2022 18:04

The Saul Zaentz Company haklarını elinde bulundurduğu Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in oyun ve film haklarını satışa çıkartıyor. Bu satışın değerinin 2 Milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Variety'nin paylaştığı bir rapora göre J.R.R Tolkien'den 1976 yılında Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin haklarını satın alan Zaentz Company, Orta Dünya film ve video oyunlarının haklarını satışa çıkaracağını duyurdu.

Zaentz Company'nin satışa çıkaracağı Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film ve video haklarını satın almak isteyenlerin 2 milyar dolara yakın bir ödemede bulunması gerekecek.

AÇIK ARTIRMANIN EN BÜYÜK ADAYLARI AMAZON VE WARNER BROS.

Prodüksiyon şirketinin satışa çıkaracağı haklar arasında 8 bölümden fazla dizi, canlı etkinlikler, satılık eşya ve Tolkien'ın The Silmarillion ve Bitmemiş Öyküler metinleri de bulunuyor. Eylül 2022'de piyasaya sürülmesi beklenen The Lord of The Rings: The Ring of Power dizisini yayınlayacak şirket Amazon ise dizi hakları için 250 milyon dolar ödeme yapmıştı. Bu satın alım sonrası Amazon'un tüm hakları satın alması bekleniyor.

Birçok kez Tolkien Vakfı ve yayınevi HarperCollins ile davalık olan Warner Bros. da "Yüzüklerin Efendisi" film ve dizi anlaşmalarında kendisine yer buluyor. Peter Jackson tarafından beyazperdeye aktarılan "Yüzüklerin Efendisi üçlemesi" nedeniyle yapımcı şirket Warner Bros., film haklarının bir kısmına sahip.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck