Deniz kenarında bulunan elin sahibi kim çıktı

26 Kasım Cumartesi 2022 00:07

Brezilya’da bir çift, sahilde yürürken uzun kemikli parmakları olan dev bir el iskeleti buldu. Sosyal medyada yayınlanan o görüntü, birçok kişinin aklına uzaylıların var olup olamayacağı fikrini getirdi.

Brezilya'da sahilde yürüyüş yapan Leticia Gomes Santiago ile erkek arkadaşı Devanir Souza ilginç bir keşfe neden oldu. Çift, sahil kenarında uzun parmaklı ele benzer bir şekil buldu. Çift o anları kameraya alarak sosyal medyadan paylaştı. 

Parmak arası terlikleri sayesinde yerden kemikleri alan Santiago, “Kemiklerin boyutu ve miktarı bizi şaşırttı. Bunun bir insana ait olmadığını düşünüyoruz. Belki de bir uzaylınındır” dedi.

Kısa sürede gündem olan videoya gelen yorumlar arasında bu elin film karakteri uzaylı ET'ye ya da bir deniz kızına ait olabileceği ifade edildi.

Elin görüntülerini inceleyen deniz biyoloğu Eric Comin, iskeletin balinalar ve yunuslara içeren aynı atadan gelen ve suda yaşayan memeli türlerine denilen cetacean sınıfından bir canlıya ait olduğunu söyledi.

Comin, “Halk eli, uzaylı eline benzetse de, 50 milyon yıl önce karada yürüyen balina atalarının bu şekile elleri vardı. Bir balinanın veya yunusun yüzgeçlerinin parmaklar arası etinin altında beş parmak bulunur. Bu, insanlarda, amfibilerde ve birçok başka hayvanda de böyledir ve onların ortak bir ataya sahip olduğunu gösterir” dedi.

Biyolog, görüntülere ve çürüme durumuna dayanarak, canlının yaklaşık 18 ay önce denizde ölmüş olabileceğini söyledi.

Odatv.com

0
İletişim
Haber Merkezi: 0212 741 52 00
Mobil Uygulamalar
app
play
Reklam
Reklam: 0212 741 57 00
© 2022, Oda TV. Tüm haklar saklıdır.
×
ODATV
ANA SAYFA YAZARLAR VİDEO FOTO GALERİ ARŞİV KATEGORİLER
Önceki Analiz Siyaset Güncel Ekonomi Medya Spor Magazin Kültür Sanat Canlı Anlatım
app
ply
bck